Ad #1325
Publish on 11-15-2018
See all ads from MarcinKedzierski

Contact

PrzewodnicyPoMazurachPL
całorocznie
Phone: +48 500 209 895
URL: przewodnicypomazurach.pl
City: Giżycko
FACEBOOK

Description

Twierdza Boyen jest najważniejszym zabytkiem Giżycka. Corocznie odwiedza ją ponad sto tysięcy osób.

Zapraszamy na spacer po fortyfikacji, w czasie którego przedstawimy historię fortu, Giżycka, jak również po części Mazur. Zaprezentujemy galerię i eksponaty twierdzy. Opowiemy o chwili chwały, czyli obronie w czasie I wojny światowej. Na zwiedzenie twierdzy potrzebujemy około 1,5 godziny. Można to robić o każdej porze roku.

Zaczniemy przy Bramie Giżyckiej – głównej dla twierdzy. Następnie odwiedzimy koszarowiec żołnierski, gdzie mieści się makieta. Obok mamy stanowisko obserwacyjne i warsztat amunicyjny, więc i tam wypada nam zajść.

Następnie przejdziemy na koronę wału, do kopuły obserwacyjnej. Ścieżką do Bramy Prochowej i wzdłuż stanowisk artyleryjskich dotrzemy do punktu widokowego na Niegocin. Później zobaczymy Laboratorium Prochowe i schron Pogotowia Bojowego.

Schodami dostaniemy się do Kojca Artyleryjskiego i niewielkich podziemi. Po tym czas na tzw. piekarnię fortu i schron dla kompanii piechoty. Omówimy sobie dlaczego w Bramie Wodnej nie ma wody. Po wizycie pójdziemy na Majdan twierdzy.

Na Majdanie spalone spichlerze, sala ćwiczeń, gołębnik i wozownia. Później rampą transportową wejdziemy na wyższe poziomy, aż dotrzemy do północnej korony wału.

Pokonamy w ten sposób około 2 km z różnicami wysokości do 30 metrów. Trasę należy jednak uznać za łatwą. Choć nie polecamy na wizytę nakładać szpilek i garniturów.

Zapraszamy do kontaktu +48 500 209 895

Information

Zobacz także

Oferty / Oferty przewodnickie
09-29-2018

Licencjonowany przewodnik po zabytkach na Wielkich Jeziorach Mazurskich, przewodnik po fortyfikacjac[...]

Oferty / Oferty przewodnickie
10-19-2018

Zapraszamy na zwiedzanie giżyckiej fortyfikacji po zmroku! Zwiedzanie realizujemy całorocznie, zależ[...]

Oferty / Oferty przewodnickie
11-15-2018

Twierdza Boyen jest najważniejszym zabytkiem Giżycka. Corocznie odwiedza ją ponad sto tysięcy osób. [...]