wilczyszaniec8


Wilczy Szaniec.


Wilczy Szaniec w Gierłoży pod Kętrzynem jest najbardziej odwiedzanym obiektem fortyfikacyjnym w regionie Warmii i Mazur. Corocznie kwaterę, która obecnie jest atrakcją turystyczną, odwiedza około 300 tysięcy osób.

Kwatera budowana była od jesieni 1940 roku w zasadzie po koniec roku 1944 roku. Adolf Hitler przybył do niej 24 czerwca 1941 roku i osobiście nadał jej nazwę "Wolfschanze". W okresie 1941 - 1944 spędził w niej ponad 800 dni.

20 lipca 1944 roku w baraku narad pułkownik Claus von Staufenberg dokonał najsłynniejszej próby zamachu na życie Adolfa Hitlera, próby nieudanej, za co on jak i wielu innych poniosło śmierć.

Zapraszamy na spacer z przewodnikiem po najważniejszych obiektach, pozostałych w kwaterze. Potrzebujemy na to około 1,5 - 2 godziny. Dodatkowo zapraszamy na przejażdżki zabytkowymi pojazdami wojskowymi po pozostałych strefach Wilczego Szańca.

Zwiedzanie kwatery połączyć możemy z innymi obiektami w okolicach Kętrzyna, jak Sanktuarium Maryjne w Św. Lipce, Zamek w Reszlu, Muzeum w Owczarni i Twierdza Boyen.

wilczyszaniec1

wilczyszaniec5

wilczyszaniec2

 

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Follow

facebook googleplusinstagram

Najczęściej czytane

Gizycko z lotu
Wegorzewo 100lat
Twierdza B5
Marcin Kędzierski
Swieto Twierdzy Boyen 2016
IMG 6253a
Siberian Expedition 2015
St Bruno 20
park wodny

Polecamy

Na naszej stronie używamy plików cookies. Polityka cookies

Our website is protected by DMC Firewall!