Masovia 1

Blask dawnego kurortu, jakim Giżycko było w pierwszej połowie XX wieku można odnaleźć w Hotelu Masovia***. Nie ma tu przytłaczającej gigantomanii, bowiem hotel powstał na bazie liczącej ponad sto lat kamienicy (rok budowy 1897).

Goście mają do dyspozycji 29 pokoi. Przytulne wnętrza i ponad stuletnie mury gwarantują udany wypoczynek dla grupy. Każdy z pokoi wyposażony został w nowoczesny sprzęt i dostęp do internetu. Poza tym na miejscu wszystko co niezbędne: restauracja, bar, parking i sale konferencyjne.

Masovia 3

Masovia 6


Historia budynku jest niezwykle ciekawa. Obecny Hotel Masovia to dawna siedziba rodziny Lehmanów - przedsiębiorców i fabrykantów. Rodziny, która osiągneła majątek np. przy budowie giżyckiej Twierdzy Boyen. Niestety, później ich firmy nie poradziły sobie z kryzysem gospodarczym lat 30-tych ubiegłego wieku, i kamienica przeszła we władanie Reichsbanku.

Dopiero rok 2007 przyniósł odmianę - kamienicy przywrócono świetny wygląd zamieniając ją w posiadający niepowtarzalny klimat hotel.

Masovia 5
Masovia 4

Masovia 8

Masovia 7

Niepodważalnym atutem jest jego położenie - zaledwie 200 metrów od Niegocina i Ekomariny - jednego z największych portów na Mazurach. Latem zaglądają tu właściciele jachtów i łodzi motorowych, zimą miłośnicy latania na bojerach. Masovia może być bardzo dobrą opcją na nocleg dla grup, które chciałyby pozwiedzać Mazury, ale i być w centrum Giżycka, tak aby wieczorem uczestnicy wycieczki indywidualnie mieli bezpośredni dostęp do atrakcji miasta.

Masovia 9

Masovia 10
Masovia 11
Grupom zainteresowanym pobytem w Giżycku polecamy wizytę na stronie hotelmasovia.pl oraz bezpośredni kontakt z hotelem w celu uzyskania odpowiedniej oferty +48 87 737 13 22.

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Follow

facebook googleplusinstagram

Najczęściej czytane

Gizycko z lotu
Wegorzewo 100lat
Twierdza B5
Swieto Twierdzy Boyen 2016
Marcin Kędzierski
IMG 6253a
Siberian Expedition 2015
St Bruno 20
park wodny

Polecamy

Na naszej stronie używamy plików cookies. Polityka cookies

Our website is protected by DMC Firewall!