123


Warmińsko – Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna od 10 lat realizuje szkolenia oraz wizyty studyjne dla pracowników informacji turystycznych oraz samorządowych biur promocji, czyli osób pierwszego kontaktu z turystami przybywającymi na Warmię i Mazury. Jubileuszowa 10 wizyta studyjna połączona z warsztatem pt. „Jak pisać przewodniki 2.0?” odbyła się w dniach 25 – 26 kwietnia br.


W jej trakcie uczestnicy mieli szansę zapoznać się z ciekawymi miejscami znajdującymi się na Szlaku Frontu Wschodniego I Wojny Światowej. W programie zwiedzania znalazły się miedzy innymi: schrony przy śluzie Guzianka, schrony przy moście kolejowym w Mikołajkach, pomnik w Szymonce, schrony przy jeziorze Popówka Duża, cmentarz wojenny Jagerhohe nad jeziorem Święcajty oraz imponująca Twierdzy Boyen.

Po szlaku oprowadzał grupę dr Robert Kempa – koordynator Szlaku Frontu Wschodniego I Wojny Światowej, który w interesujący sposób opowiedział historie miejsc oraz ludzi biorących udział w I wojnie światowej na froncie wschodnim. Marcin Kędzierski, przewodnik z Twierdzy BOYEN, poprowadził uczestników przy świetle latarek w czasie nocnego zwiedzania Twierdzy Boyen.

W ramach projektu odbyło się szkolenie pt. „Jak pisać przewodniki 2.0?” Warsztat poświęcony został pisaniu przewodników, które ułatwiają zwiedzanie, inspirują i pobudzają wyobraźnię. Poprowadził je Maciej Marczewski z Fundacji Ruszaj w Drogę! Odbiorcy zgłębili wiedzę na temat tworzenia praktycznych przewodników, z których codziennie korzystają tysiące osób zwiedzających Polskę.

Partnerami szkolenia była Polska Organizacja Turystyczna oraz Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku. Projekt dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

234

456

654

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Follow

facebook googleplusinstagram

Najczęściej czytane

Gizycko z lotu
Wegorzewo 100lat
Twierdza B5
Swieto Twierdzy Boyen 2016
Marcin Kędzierski
IMG 6253a
Siberian Expedition 2015
St Bruno 20
park wodny

Polecamy

Na naszej stronie używamy plików cookies. Polityka cookies

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd