Gizycko spacer 01


Giżycko, miasto centralnie położone na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Słynące z żagli, rejsów i letnich imprez. Corocznie odwiedzane przez tysiące turystów. A co warto zobaczyć w czasie wizyty? Zapraszamy na spacer po mieście z przewodnikiem!

Spotykamy się w hotelowej recepcji lub przy Twierdzy Boyen.
Zaczynamy od twierdzy, gdyż dużo siły się przyda, aby sprawnie i ochoczo pospacerować po niezwykłym forcie. Po zwiedzeniu twierdzy udamy się w stronę słynnego Mostu Obrotowego i położonego tuż obok zamku krzyżackiego - dziś Hotelu St. Bruno***.

Jeżeli zwiedzać będziemy w okresie letnim to postaramy się dopasować czas do godzin otwierania, aby zobaczyć okręcanie skrzydła mostu.

Dalej będziemy poruszać się promenadą spacerową nad Kanałem Łuczańskim i przez tereny rekreacyjne plaży dojdziemy do tarasu widokowego w Porcie Ekomarina. Chwila odpoczynku i ruszamy dalej, do centrum miasta.

Dzisiejszy Plac Grunwaldzki, kiedyś był rynkiem, a u jego zwieńczenia po dziś dzień stoi ewangelicka świątynia, do której pozwolimy sobie zajść. Legendy mazurskie obrazuje położona przy placu fontanna z postacią Galindy, dziewczyny z żabką. Dlaczego? O tym to już w czasie zwiedzania, bo to lokalna legenda.

Centralną ulicą miasta Warszawską dojdziemy do granic miasta, ale z roku 1900. Postawiono tam wówczas wieżę ciśnień, dziś wieżę widokową z dobrą kawiarnią i niezwykłym widokiem z tarasu. Tutaj zakończymy spacer i pozwolimy sobie na relaks w najwyższej kawiarni na Mazurach.

Jest to oferta, która realizujemy z grupami wycieczkowymi, jednak bardzo fajnie jest zwiedzać także w małych kilkuosobowych grupach, niekoniecznie trzymając się ściśle harmonogramu i czasu.

W trakcie zwiedzania zaplanować możemy obiad lub czas wolny dla grupy.


Serdecznie zapraszamy!

Kontakt: Marcin Kędzierski
+48 500 209 895

Oferta dostępna w języku polskim, rosyjskim i angielskim.

Gizycko boyen gora

Gizycko krzyz bruno

Gizycko spacer 8

Gizycko spacer 02

Gizycko spacer 3

Gizycko spacer 9

Gizycko wieza cisnien

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Follow

facebook googleplusinstagram

Najczęściej czytane

Gizycko z lotu
Wegorzewo 100lat
Twierdza B5
Swieto Twierdzy Boyen 2016
Marcin Kędzierski
IMG 6253a
Siberian Expedition 2015
St Bruno 20
park wodny

Polecamy

Na naszej stronie używamy plików cookies. Polityka cookies

Our website is protected by DMC Firewall!