IMG 8742


Południowa część krainy Wielkich Jezior Mazurskich to obszar bogaty w atrakcje przyrodnicze, jak i historyczne.

Zapraszamy na trasę wycieczkową po miejscach:
Mikołajki - Galindia - Kadzidłowo - Krutyń - Wojnowo - Leśniczówka Pranie - Puszcza Piska.

Mikołajki. Jeden z najważniejszych kurortów mazurskich. Proponujemy uroczy spacer po mostach nad jeziorem Mikołajskim i odwiedzenie dawnego rynku, gdzie mozna zrobić przerwę kawową lub obiadową. W Mikołajkach dodatkowo możemy przepłynąć się statkiem na jezioro Śniardwy (1,5 godziny) lub skorzystać z atrakcji Aquaparku Gołębiewski.

Galindia. Oferta poznania historii dawnych pogan - Galindów - w przystępny i zabawny sposób na terenie osady Iznota nad jeziorem Bełdany.

Kadzidłowo. Park zwierząt, gdzie w czasie ponad godzinnego spaceru z miejscowym przewodnikiem zobaczymy i porozmawiamy o zwierzętach i ptakach mieszkających na terenie parku. Uwaga na wilki! Są tutaj.

Krutyń. Jedna z najpiękniejszych wsi na Mazurach, położona nad rzeką Krutynia. Na miejscu proponujemy spływ łodziamy ze sztakerem lub kajaki. Istnieje także możliwość odwiedzenia Muzeum Przyrodniczego przy siedzibie Mazurskiego Parku Krajobrazowego.

Wojnowo. Miejsce szczególne na mapie Mazur. Mieści się tu dawny Klasztor Starowierców z bogatym ikonostasem - dziś w rękach prywatnych jako atrakcja turystyczna.

Leśniczówka Pranie. Urocza leśniczówka, leżąca na terenie Puszczy Piskiej nad wysokim brzegiem jeziora Nidzkiego. Miejsce, gdzie w ostatnich latach przebywał i tworzył Konstanty Ildefons Gałczyński. Dziś mieści się tu muzeum poświęcone poecie.

Puszcza Piska. Zapraszamy na 40-minutowy spacer po puszczy trasą przyrodniczą, która rozpoczyna swój bieg przy Leśniczówce Pranie.

 

Trasę można modyfikować, a ilość miejsc do zwiedzania dopasowywać do możliwości i profilu grupy (dorośli - młodzież). Wycieczka możliwa jest o każdej porze roku. Obsługiwana jest przez jednego przewodnika, który przedstawi każde z miejsc, jak również podzieli się swoją wiedzą w trakcie przejazdów.

Czas: około 7 - 8 godzin.
 

IMG 1697

 

IMG 8743

 

IMG 8745

 

IMG 8754

 

IMG 8758

 

 

Komentarze stworzone przez CComment' target='_blank'>CComment

Follow

facebook googleplusinstagram

Najczęściej czytane

Gizycko z lotu
Wegorzewo 100lat
Twierdza B5
Swieto Twierdzy Boyen 2016
Marcin Kędzierski
IMG 6253a
Siberian Expedition 2015
St Bruno 20
park wodny

Polecamy

Na naszej stronie używamy plików cookies. Polityka cookies

DMC Firewall is a Joomla Security extension!