Las miejski w Giżycku.

Spacerem po Lesie Giżycko 2


Warto poświęcić chwilę i wybrać się na tutaj na spacer. To tylko 2 km od centrum miasta.

Las zajmuję powierzchnię prawie 320 ha. Ma strukturę mieszaną. Został nadany mieszkańcom wraz z prawami miejskimi w 1612 roku. Dawniej, na przełomie XIX i XX wieku i w okresie międzywojennym był miejscem rekreacji mieszkańców ówczesnego Lӧtzen. Dziś powoli nabiera dawnego charakteru, dzięki modzie na aktywność i zdrowy tryb życia. Na leśnych duktach spotkać można miłośników biegania, nordic-walkingu, jazdy rowerem, czy po prostu spacerowiczów.

Obecnie, dzięki ścieżkom przyrodniczym (krótsza 2,5 km, dłuższa 3,5 km), możemy dotrzeć do najbardziej urokliwych miejsc. Ustawione tablice dydaktyczne dają możliwość zapoznania się z funkcjami lasu. W czasie wizyty z dziećmi pozwalają na zrobienie przyjemnych zajęć edukacyjnych.Dzięki przychylności Nadleśnictwa Giżycko w lesie odbywają się spotkania przyrodnicze dla szkół i przedszkoli prowadzone przez leśników.

Na terenie lasu zlokalizowanych jest także kilka pomników przyrody z ponad 600-letnim rodowodem, Izba Przyrodnicza Quercus, oraz w części centralnej miejsce na ognisko, zadaszone wiaty i parking.

Gorąco zachęcamy do częstych wizyt w lesie. To naprawdę niezwykłe miejsce.

Spacerem po Lesie Giżycko 4

 

Spacerem po Lesie Giżycko 17

 

Spacerem po Lesie Giżycko 8

 

Spacerem po Lesie Giżycko 20